O bajce

Pokazujemy dzieciom, że miłość i dobro zawsze zwycięża. 
Magiczna opowieść dzieje się w Literowym Królestwie, które słynie z pięknych wierszy i poematów. Pewnego dnia spokój Królestwa zmąciła zła Czarownica. Ukradła mieszkańcom wszystkie literki, a atrament w kałamarzach zamieniła w wodę. Sprytny Chochlik Skierka z pomocą dzieci chce odzyskać litery i przywrócić porządek.
Ale czy aby na pewno Czarownica jest taka zła, jak mówią o niej wszystkie bajki?

Bohaterowie Bajki

Czarownica

Czarownica kiedyś nie była taka zła jaką ją poznajemy. Wcześniej miała pełno przyjaciół i była zapraszana na królewskie bale. Jednak pewnego dnia zapuściła do Żabiego Stawu gdzie Glony oplotły jej ciało i ludzie z miasteczka nie chcieli się z nią zadawać. Uciekła do lasu, zapuściła włosy i przyodziała czarne szaty. Odtąd stała się Czarownicą w oczach innych i co gorsza swoich.

Ekierka

Chochlik

Dzielny chwat. Uwielbia płatać figle. Żarty wysypują mu się z rękawa.  Jest lubiany w Królestwie. Czy starczy mu odwagi, żeby przeciwstawić się Czarownicy? 

Księżniczka

Najlepsza przyjaciółka Ekierki. Próbuje zapanować nad chaosem w Królestwie. Jest prawą ręką jej ojca. 

Artystka

Poetka. Nie może odnaleźć się w chaosie, który zapanował w Królestwie. Jej największym pragnieniem jest spisywać nowe dzieła, które kołaczą jej się w głowie.

Mądra Głowa

Sowa

W Literowym Królestwie zajmuje swój czas polowaniem. Ma przez to wgląd na wszystkich mieszkańców. Czy okaże się i tym razem pomocna?

Żabi Staw

Wabi pięknym śpiewem, który zamienia się w Żabi rechot, który wciąga niewinne dziewczyny prosto w otchłań. Mroczne glony oplatają ich duszę i ciało. Nie są jednak niezwyciężone! Dobro potrafi zamienić nawet najtrudniejsze czary. 

Trailer