0pis bajki

W odległej, mroźnej krainie przykrytej wielką warstwą śniegu mały i niesforny Bałwanek Kuleczka buntuje się przeciwko swojej mamie. Wielka siła marzeń w cudowny sposób przenosi go z domu do krainy mu nieznanej, tuż na wyciągnięcie naszej ręki.

Bałwanek spotyka na swej drodze bohaterów, którzy rozmową i zabawą przekazują mu pewne mądrości. Czego nauczy go wesoła piłkarka Ania?
Czy Pani Policjantka przedstawi mu zasady zachowania na ulicy?
Jaki płynie morał ze spotkania z Psem i czy Sowa Mądra Głowa pomoże Bałwankowi wrócić do domu?

Bohaterowie Bajki

Kuleczka

Bałwanek

Kuleczka najprawdziwszy, śnieżny Bałwanek, który nie boi się słońca, nie lubi szpinaku i jest otwarty na nowe znajomości. Szybko się uczy i potrafi wyciągać wnioski. Czego nauczy go niespodziewany pobyt w Polsce? Czy u nas nie jest dla Kuleczki za ciepło?  Czy dzieci pomogą Bałwankowi, zanim ten się roztopi?

Mama

Bałwanka

Kocha swojego synka i dba o to, żeby obiady miały warzywne dodatki. Wie, że są zdrowe i dzięki nim Kuleczka będzie miał dużo siły. Tylko jak wytłumaczyć to niesfornemu Bałwankowi, który za zielonym wręcz nie przepada.

Ania

Przyjaciółka Bałwanka

Najweselsza piłkarka w mieście. Fanka „Małego Księcia” Wraz z dziećmi uczy Bałwanka grać w piłkę, z którą do tej pory się nie rozstawała. Ona już wie, że warzywa dają jej siłę. Czy zdoła przekonać o tym Bałwanka.

Róża Ciernista

Policjantka

Jak wskazuje już samo nazwisko nie ma z nią żartów. Przybywa, by wlepić nieuważnemu Bałwankowi mandat. Ale wszystko w rękach dzieci… czy pomogą Kuleczce wykaraskać się z kłopotów? Czy Róża daruje Bałwankowi mandat? 

Burek

Pies

Osiedlowy chultaj. Za smaczne przysmaki chętnie wykonuje różne sztuczki. A zna ich naprawdę wiele! Zadziorny żartowniś, który na koniec okazuje się bardzo wrażliwy i pomocny. To on poznaje Bałwanka z Sową Mądrą Głową, która przecież wie wszystko!

Mądra Głowa

Sowa

Można ją spotkać w lasach, na polach, łąkach i terenach bagiennych. Stale zmienia miejsca i odwiedza bohaterów naszych bajek, by każdemu służyć radą. Jest pod ochroną.

Muzyka

Zapraszamy do odsłuchania muzyki z naszego spektaklu w wersji instrumentalnej. Autorem muzyki jest Marcin Rumiński.

Trailer