Opis bajki

W stawim domu, pośród kaczeńców i gęstego tataraku, kacza mama szykuje obiad dla swych ukochanych kaczych synów. Jak to czasem bywa, między braćmi dochodzi do sprzeczki. Pysio, który czuje się samotny i niepotrzebny, wchodzi do szafy, by znaleźć tam schronienie przed nieprzyjaznym światem. Ale nie jest to byle jaka szafa... Ta akurat jest magiczna! Pysio wypowiada na głos życzenie i znajduje się nagle w miejscu gdzie nie ma wyśmiewania i wszyscy są dla siebie serdeczni.

Bajka powstała z myślą o tym, aby wskazać dzieciom prawidłowe wzorce zachowań w stosunku do drugiego człowieka. Pokazuje jak łatwo możemy zranić naszego kolegę i jak ważne jest, by dbać o siebie nawzajem. Bajka jest przede wszystkim o tolerancji na naszym "własnym podwórku".

Bohaterowie bajki

Pysio

Brat Kleksa

Uwielbia spędzać długie godziny przy biurku malując obrazki. Urodził się z innym ubarwieniem, które nie jest często spotykane wśród Kaczego stada. Jest to powód do drwin wśród jego kolegów. Nie ma on przyjaciół i z tego też powodu nie lubi chodzić do szkoły. Jego najskrytszym marzeniem jest znaleźć się w świecie gdzie nie ma wyśmiewania.

Kleks

Brat Pysia

Starszy brat Pysia i zupełne jego przeciwieństwo. Jest bardzo popularny i ma wielu znajomych. Nie docenia obrazów Pysia i otwarcie mówi, że nie lubi niańczyć młodszego brata. Nie zważa na słowa i jest złośliwy. Czy tęsknota jest wstanie zmienić Kleksa? Czy zniknięcie Pysia nauczy Kleksa na co w życiu warto zwracać uwagę? 

Faustynka

Dziewczynka

Wywodzi się z biedniejszej rodziny. Nie stać jej rodziców na nowe ubrania i piękne zabawki. Boryka się z samotnością i ciągłym wyśmiewaniem. Jest bardzo nieśmiała i podchodzi z rezerwą do nowych ludzi. Okazuje się jednak, że jest świetną tancerką pomimo starych, dziurawych butów. Spotkanie z Pysiem i dziećmi uczy ją, że nie jest ważne to co ma, a to kim jest. 

Kotek Kłopotek

Kotek Psotek

Typowy hultaj, nie liczy się z niczym i nikim. W głowie mu tylko figle i psoty. Jego główną rozrywką jest wyśmiewanie innych. Jak sam o sobie mówi: „Jestem Kotek Kłopotek, gdy mnie spotkasz uciekaj przez płotek”

Nutka Wiolinowa

Nauczycielka

Nauczycielka od muzyki. Prowadzi zajęcia w parku, uczy dzieci fantastycznej piosenki:

„Więc nie bądź nie miły

bo miłym jest fajnie

i bedę miły ja

bo miłym chce być zawsze”

Mądra Głowa

Sowa

Znamy ją doskonale. Pojawia się z dobrą radą czy rozwiązaniem sytuacji zawsze wtedy kiedy problem wydaje się niemożliwy do rozwiązania.

Muzyka

Zapraszamy do odsłuchania muzyki z naszego spektaklu w wersji instrumentalnej i wokalnej. Autorem muzyki jest Marcin Rumiński.

Trailer wkrótce