Opis bajki

Całkiem niedaleko naszych domów, w zielonym lesie toczy się życie zwierząt. Sowa Mądra Głowa krąży dumnie nad drzewami, Wiewiórka Ulka gromadzi zapasy orzeszków, a Zajączek Strączek kica po lesie w poszukiwaniu jedzenia. Leśną ciszę i spokój mącą figle niesfornej Lucynki. Znają ją tam wszyscy, bo przyrodzie nieraz dała się we znaki. Nasza zielona, w pełni autorska bajka zaprzyjaźnia Młodych Widzów z tematem ekologii, uczy dzieci wrażliwości oraz zaszczepia szacunek do przyrody. Przygody przejedzonego Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki Ulki budzą w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii. Zaś przykład złośliwej Lucynki pokazuje dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą naszej Planecie. Dzieci po bajce rozumieją, że Planeta Ziemia to nasz wspólny dom i wszyscy musimy o niego dbać. Bez wyjątku.

Plakat

Bohaterowie bajki

Ulka

Wiewiórka

Ulka to sympatyczna Wiewiórka. Przyjaźni się z Zajączkiem Strączkiem i to ona uczy Lucynkę, czym jest przyjaźń i jak należy dbać o las. W chwil, gdy Ulka traci swój dom, na ratunek rusza jej przyjaciel Strączek zachęcając wszystkie dzieci, by razem zbudowali dom dla Wiewiórki. Ulki nie da się nie lubić.

Strączek

Zajączek

Strączek to specjalista od segregowania śmieci. Po tym jak najadł się resztek znalezionych w lesie, pod czujnym okiem Ministra Środowiska stworzył szkolenie uczące, który kubeł jest właściwy dla danego odpadu. Jednak psoty Niegrzecznej Lucynki krzyżują mu plany i na szkolenie nie dociera…  

Lucynka

Niegrzeczna dziewczynka

Na pomysły ciagle wpada, dużo psoci, sporo gada. I też nigdy się nie nudzi – sto pomysłów, gdy się budzi. Sieje postrach wśród mieszkańców lasu. W głowie jej są same figle i psoty, a zwierzętom codziennie daje się we znaki. Spotkanie z dziećmi, Ulką i Strączkiem wiele ją uczy i jesteśmy świadkami jej przemiany.  

 

Muzyka

Muzyka ze spektaklu w wersji instrumentalnej. Autorem jest Marcin Rumiński, zapraszamy do odsłuchania. 

Trailer

Zapraszamy do obejrzenia naszego traileru. Dobrej zabawy!